Фахова майстерність як найважливіша якість майбутнього кваліфікованого професійно мобільного робітника – це стан "задоволення" результатами своєї професійної діяльності.

Враховуючи вищезазначене, варто сказати: щоб випускник училища діяв творчо і компетентно, самостійно виважуючи результати своєї діяльності, він повинен за час навчання набути певних здібностей, рис, рівня розвитку, забезпечити професійний саморозвиток, а через нього і професійну культуру.

Для ефективного формування фахової майстерності майбутніх кваліфікованих робітників потрібно залучати їх до процесів самовдосконалення.

У Дніпровському вищому професійному училищі будівництва це реалізується через декади робітничих професій, гурткову роботу технічної творчості з виставкою творчих робіт учнів, конкурси фахової майстерності «Кращий з професії» з професій електрогазозварник, слюсар з ремонту автомобілів, штукатур, лицювальник-плиточник, маляр, столяр будівельний, монтажник гіпсокартонних конструкцій.


Найвагомішим серед цих заходів стало проведення конкурсів фахової майстерності з професій. Щороку кращі учні училища разом зі своїми майстрами виробничого навчання беруть участь в училищних, обласних та Всеукраїнських конкурсах фахової майстерності з будівельних професій, на яких демонструють здобуті знання, вміння та навички. А для цього їм необхідно докласти чимало зусиль.30 травня - 1 червня 2017 року відбувся Всеукраїнський конкурс фахової майстерності з професії "Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування" в рамках проекту "Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні", який впроваджується за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації і "Геберіт Інтернешнл Сейлз АГ" в Україні та виконується Ресурсним центром "ГУРТ" за сприяння Міністерства освіти і науки України.

У конкурсі прийняли участь учні нашого училища Дмитро БАТУРА та Руслан КУЧМА. Конкурс проводився у два тури: теоретичний та практичний.

Учні та училище нагороджені ДИПЛОМАМИ за участь та відзнакою лауреата Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії "Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування".


30 травня – 1 червня 2017 року майстер виробничого навчання Роман ГАЛИЧ та учень Олександр ПІДПАЛЬНИЙ взяли участь у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності "Knauf MGK 2017 Ukraine" за професією монтажник гіпсокартонних конструкцій серед команд від регіональних навчально-практичних центрів КНАУФ.

Всеукраїнський конкурс передбачав 3 тури: презентація роботи центру КНАУФ (готується заочно) – для керівників центру КНАУФ або керівників закладів, теоретична олімпіада (заочна) – для викладачів, практичний тур – для майстрів та учнів.


У 2016 році у м. Херсон відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних закладів з професії лицювальник-плиточник. Дніпропетровську область представляв учень нашого навчального закладу Віталій РУХЛІНСЬКИЙ, переможець ІІ (обласного) етапу конкурсу.

Три дні змагалися кращі з найкращих 25 професійно-технічних навчальних закладів України – щиро закоханих у свою професію. Вони були наполегливі, терплячі, працьовиті. Ніхто з них не зійшов з дистанції, упевнено крокуючи до мети.

Віталій достойно представив наш навчальний заклад та область ввійшовши у 10 кращих професійно-технічних навчальних закладів України.


У 2015 році на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ за професією «штукатур» Дніпропетровщину і наш навчальний заклад представляв учень Андрій КУЛІБАБА, який за підсумками конкурсу набрав 203 бали із 230 можливих і посів переможне ІІ місце.


У 2013 році майстер виробничого навчання монтажників гіпсокартонних конструкцій Роман ГАЛИЧ разом зі своїм учнем І. Супруненком взяли участь у Міжнародному конкурсі фахової майстерності монтажників гіпсокартонних конструкцій, що проходив у м. Львів.


З 29-30 жовтня 2013 року проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед майстрів виробничого навчання ПТНЗ Дніпропетровської області з професії «Лицювальник-плиточник». Майстер виробничого навчання нашого навчального закладу Руслан МАНЬКО взяв участь у конкурсі, став переможцем і нагороджений Дипломом ІІ ступеня та сертифікатом на отримання цінного подарунку.


Щорічно кращі випускники навчального закладу отримують дипломи з відзнакою та виконують творчі реальні дипломні роботи, направлені на зміцнення матеріально-технічної бази та покращення естетичного вигляду приміщень училища.