01.12.2016 – Що є Конституція для молоді України - майбутніх кваліфікованих робітників?

 

 

У Дніпропетровській області проведена серія заходів, організованих Міжнародним центром перспективних досліджень за підтримки  Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Використання світового експертного досвіду та проведення публічних консультацій в процесі внесення змін до Конституції України». Публічні лекції проводились для студентів і школярів на тему: «Суть  Конституції та її роль в повсякденному житті».

Загалом заходи  були спрямовані на підвищення рівня політичної соціалізації молодого покоління, ефективного донесення до молоді знань про роль громадянина,  майбутнього економічного потенціалу держави,  його права та обов’язки, важливість кожного  в конституційному процесі.

Але що таке Конституція для кожного з нас?

1грудня 2016 року в Дніпропетровському вищому професійному училищі будівництва відбулася відкрита лекція, яку провела Людмила АДАШИС, кандидат юридичних наук, доцент кафедри теорії та історії держави і права Університету митної справи та фінансів.

 

Роздуми учасників зустрічі

Ростислав БЕЗПАЛИЙ, учень групи № 2/12 з професії «Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр».

Публічна лекція з питань конституційних  прав громадян України, проведена представниками Міжнародного  центру  перспективних досліджень, для мене була дуже  актуальною, тому що в наступному  році  я  планую вступити  до вишу, а знати та користуватись   правами з питань освіти дуже важливо.

Сучасній Україні потрібні люди з різнобічними знаннями, глибокою науковою підготовкою, вмінням вирішувати більш складні, ніж раніше, завдання у всіх галузях життя, тобто висококваліфіковані  конкурентоспроможні  робітники.

Захід був дуже цікавий, змістовний. Найбільше сподобалась твердження   про важливість участі кожної молодої людини в справах держави.  Сподіваюсь, що наше покоління зможе внести змістовний вклад  у реформу Конституції України.

 

Учні групи 6, професія «Слюсар з ремонту автомобілів».

Ми, учні групи 6, хочемо подякувати організаторам цього заходу, який поглибив наші знання про Основний Закон України та права громадян.  Нам дуже сподобались цікаві відеоматеріали, відеоролики, буклети,  питання за змістом Конституції.  Від своєї держави  ми хочемо  гарантованої можливості  йти обраним шляхом незалежної держави,  стати висококваліфікованими  фахівцями та працювати в її інтересах.

 

Марина ВАСИЛЕНКО, викладач ДВПУБ.

Щиро вдячні Людмилі Іванівні за плідну співпрацю з боку Міжнародного центру перспективних досліджень  з навчальними закладами професійно-технічної освіти.

 Надана публічна консультація  про роль громадянина, його права та обов’язки, існуючий державний устрій  та важливість участі кожного у конституційному процесі значно доповнили  знання, поглибили  уявлення наших учнів про їх права та загострили  питання:  «Що є Конституція для молоді України - майбутніх кваліфікованих робітників?»

Приклади країн, що пройшли шлях, яким йде Україна в процесі творення нової Конституції, стверджують, що найбільша інвестиція була саме у консультації зі своїми громадянами щодо положень Основного Закону, оскільки такий процес участі має потенціал для розвитку, зміцнення почуття причетності до процесів нормотворення в країні, національної єдності та ідентичності, підвищення легітимності процесу розробки Конституції, створення фундаментальних основ для розвитку демократичних принципів і процесів всередині країни, розбудови громадянського суспільства.

Дана зустріч  продемонструвала готовність учнівської аудиторії відповідати на запитання щодо статей Конституції, викликала жваве спілкування  та інтерес до участі в  конституційному процесі.

               

Дмитро БАТУРА, учень групи № 3 з професії «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».

 Моя професія нова на ринку праці. Вона виникла у процесі  розвитку сучасних європейських технологій, будівельних матеріалів. Кожний з нас стикається з труднощами, пов’язаними з працевлаштуванням. Тому, я дуже задоволений тим, що в Конституції України є право громадянина на працю, але  нажаль,не завжди молода людина сьогодні має  захист держави  на  перше робоче мисці. Ми розуміємо  проблеми сьогодення в країні, але ми готові до участі в вирішенні цих труднощів разом з державою і готові взяти на себе всю громадянську відповідальність за  реформування Конституції України.