24.01.2017 – День соборності України

 

 

7 березня в актовій залі Дніпровського вищого професійного училища будівництва пройшли урочистості з нагоди жіночого свята 8 Березня, свята краси і жіночності.

Своїм корінням жіночий день сягає в багатовікову боротьбу жінок за участь у житті суспільства нарівні з чоловіками. Разом з тим історія свідчить, що традиція вшановувати жіноцтво існувала протягом всієї історії глобального суспільства, але в різні часи і в різних країнах світу вона набувала різних форм. Початково Міжнародний жіночий день був днем протесту проти дискримінації жінок. Існує традиція прив'язувати виникнення Міжнародного жіночого дня до демонстрації, яку провели 8 березня 1857 року в Нью-Йорку робітниці-текстильниці з вимогами рівної з чоловіками зарплати, поліпшення умов праці. Під впливом дій американських жінок і на пропозицію німецької соціалістки Клари Цеткін, учасниці II Міжнародної конференції жінок-соціалісток (Копенгаген, серпень 1910 р., понад 100 учасниць із 17 країн) вирішили щороку в березні відзначати Міжнародний жіночий день — день солідарності жінок у боротьбі за повні політичні, економічні і соціальні права.

В училищі свято 8 Березня відкрила Заслужений працівник освіти України, директор Валентина ЯБЛОНСЬКА, яка привітала жінок з Міжнародним жіночим днем: «Нехай ніколи не в’яне ваша чудова врода, хай невичерпною буде пречиста криниця вашої долі! Цього святкового дня щиро бажаю, щоб вас завжди супроводжували любов і повага, сімейна злагода, мир і благополуччя! Нехай ваші усміхнені обличчя і Ваші очі, сповнені безмежного щастя!».

 

 

За плідну працю, професіоналізм і відданість справі педагоги-представниці прекрасної статі були нагороджені грамотами навчального закладу з нагоди свята.  Усім працівникам-жінкам висловлена подяка. За активну участь в життєдіяльності училища нагороджені кращі учениці училища.

Родзинкою свята став творчий виступ учнів. Усі групи привітали педколектив стіннівками на святкову тематику.