24.01.2017 – День соборності України

 

 

 

https://s.05366.com.ua/section/newsInText/upload/images/news/intext/000/014/426/den-ukransko-pisemnost-ta-movi5a043f44d6a06.jpg

9 листопада наша країна відзначає надзвичайно важливе для нас свято — День української писемності та мови.

Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її.

 

8 листопада в ДВПУБ  розпочався тиждень української писемності та мови. Відкривався він урочистим заходом «Ну що б, здавалося, слова…». Учні ознайомилися із історією виникнення української писемності та шляхом становлення української мови.

Учасники свята декламували вірші про мову,  співали українські пісні, інсценізували художній твір, таким чином висловлюючи любов до рідної мови, України, її пісенного скарбу, художнього слова. А лінгвістична гра «Як ми говоримо» спонукала учнів розвивати власне мовлення, збагачувати словниковий запас, вивільняти свою мову від слів-паразитів, русизмів, жаргонізмів.

Цього ж дня був проведений І етап  ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, участь в якому взяли всі бажаючі.