24.01.2017 – День соборності України

 

 

Згідно з Указом № 806/2014 Президент України постановив: «Установити в Україні свято — День захисника України, яке відзначати щорічно 14 жовтня».

14 жовтня в Україні відзначається День Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, а також річниця створення УПА. Вшанування Пресвятої Богородиці Покрови – захисниці від ворогів має глибоке коріння. Ця традиція прийшла з Візантії разом із запровадженням християнства. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань.

13 жовтня в актовій залі училища відбулися урочисті заходи, приурочені до ДНЯ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ.                         

  Захід, присвячений святу всіх тих, хто боронив колись і боронить зараз від ворожих посягань  рідну Україну, її незалежність та суверенітет, урочисто відкрила Заслужений працівник освіти України, директор училища  Валентина ЯБЛОНСЬКА.

Особливу увагу у заході було відведено мужності сучасним українським військовим, які показали себе справжніми нащадками козацької слави. Запрошений на свято випускник училища 2012 року, учасник АТО, герой – Євгеній ВОЛОК,  який після тяжких поранень,  несумісних з життям, лишився живим.  За життя Євгена  боролися лікарі  Дніпропетровської лікарні ім. Мечникова та кращі лікарі  столичного  шпиталю, які  провели  не одну операцію. Колишній випускник  розповів  учням про те, як захищав свою улюблену країну, свою родину, своє  місто, свій навчальний заклад.

 

Описание: C:\Users\sorok_000\Desktop\page.jpg

 

Щеміло серце під час перегляду відеосюжету про нашого героя. Євген ВОЛОК нагороджений відзнакою Президента України «За участь в Антитерористичній операції», медалями «Захиснику Вітчизни», та «Захиснику Батьківщини». Пройшовши неймовірні випробування, Євген  – оптиміст, його посмішка зачаровує. Заслужений журналіст України генерал Анатолій Соловей присвятив Євгену вірш, який має назву «Герою Волоку і посмішка іде…»

Герою Волоку і посмішка іде…

Любив він армію й державу,-

Служить пішов він залюбки.

Примножити козацьку славу.

І зберегти це на віки

Служив у війську Женя добре,-

Ось вже і відпустку заробив,

Не знало серце це хоробре,

Що скоро буде безліч див…

Думки роїлися, мов мухи,-

Їх ворог міною накрив.

І не дали прокляті «духи».

Дніпро побачить, позитив

Осколки прилетіли з смертю,-

Один в легеню, скроню і «мотор».

Риженко чаклував, боровся твердо,

Життя навіяв хлопцю ореол…

Його я бачу поруч у халаті

Герою Волоку і посмішка іде,

Сидить поки що у своїй палаті,

Я вірю – його сонце ще зійде!

       

Нам є з кого брати приклад, ким пишатися. Учні подарували Євгену подарунок та висловили подяку за навчання під мирним небом!  

 

Описание: C:\Users\sorok_000\Desktop\22554646_1468247166574691_942515583_n.jpg

 

Миру нам усім і злагоди. Наша країна неодмінно переможе! Вічна пам’ять та слава загиблим Героям! Наша повага тим, хто захищає наше сьогодення і забезпечує прийдешнім поколінням шанс на гідне майбутнє!

Слава Героям України!