24.01.2017 – День соборності України

 

 

15 лютого Україна вшановує День пам'яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виводу військ з Афганістану.

Щорічно 15 лютого Україна вшановує День пам'яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виводу військ з Афганістану. З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності і вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі. 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез.

Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цього дня ми вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах, схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, які виконували бойовий наказ Батьківщини, але за її межами. Висловлюємо шану і подяку всім ветеранам трагічної афганської війни та українським воїнам-миротворцям за відвагу, вірність присязі і честі.

Випусник ДПТНЗ ДВПУБ Юрій Миколайович Повстянко навчався в нашому навчальному закладі з 1978 по 1981 рік. ПОВСТЯНКО Юрій Миколайович народився 2 травня 1963 р. у робітничій сім'ї. Місце проживання батьків: м. Дніпропетровськ. До призову на військову службу працював електрозварювальником. У липні 1982 р. відправлений в Афганістан. Службу проходив кулеметником в провінції Кандагар. Загинув 12 серпня 1982 р. Нагороджений орденом Червоної Зірки (посмертно).

    Погруддя Повстянку Ю. М.

 

 

 

 

 

 

 

 

Схиляємо голову перед світлою пам’яттю тих, кому не судилося повернутися з тієї війни.