24.01.2017 – День соборності України

 

 

Відповідно до Указу президента України від 11.02.2004р., 15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Цей день не випадковий. Він приурочений до річниці виведення військ СРСР з Афганістану.

Цього дня до училища завітали почесні гості:

·       Полковник у відставці Олександр Жаров,

·       Учасник бойових дій в Афганістані Павло Дмитренко,

·       Начальник відділення офіцерів запасу Індустріального РВК Олександр Криворотько.

 

Афганська війна тривала вдвічі довше, ніж Друга світова. У війни безжальні очі, у війни свій рахунок, своя безжальна арифметика. Сьогодні ми зібрались тут, щоб згадати імена учасників бойових дій і щоб пом`янути тих, які загинули в афганській війні, яка назавжди залишиться болем у серцях нашого народу. Час і досі не загоїв рани. Назавжди залишиться болем у серцях нашого народу сумна статистика: 160 тисячам наших земляків судилося пройти це жорстоке випробування. Летіли в Україну «чорні тюльпани».

 

Описание: C:\Users\sorok_000\Desktop\256.jpg

 

Серед тих, хто не повернувся з афганської війни і наш випускник Юрій Повстянко, який у 1981 році закінчив училище з відзнакою та отримав професію арматурника, електрогазозварника. 1 квітня 1982 року Юрій був призваний на службу в армію та волею долі опинився в Афганістані. У нерівному бою Юрій та його товариші, проявивши мужність і відвагу, героїчно загинули. Посмертно Юрій нагороджений орденом Червоної Зірки. Подвиг Юрія увічнений бюстом на фасаді нашого навчального закладу. 

Сьогодні ми зібралися, щоб вшанувати пам’ять тих, хто поліг у афганських ущелинах, та поклонитися тим, хто прийшов із війни живим, хоча і з пораненою душею.

Шановні воїни-інтернаціоналісти, ми пишаємося Вами, горді тим, що поруч із нами живуть мужні, відважні, рішучі чоловіки. Здоров’я вам, сімейного благополуччя. Миру на Землі.