24.01.2017 – День соборності України

 

 

Щорічно 30 вересня. в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек  Сьогодні в Україні налічується понад 30 тисяч бібліотек

Перші бібліотеки були складами в буквальному значенні цього слова. Найдревнішу, вік якої 5000 років, археологи знайшли на території колишньої Месопотамії (сучасний Ірак). Вона являла собою склад з 30000 глиняних табличок, що містили в основному укази і закони. Таблички акуратно розкладались по плетених корзинах.

У Київській Русі першу бібліотеку зібрав Ярослав Мудрий. Вона була заснована в 1037 році при Софійському соборі. У ній зберігались церковні твори і література з світової історії, географії, астрономії, філософії. Крім державних актів, у ній були історичні твори візантійських авторів, давньогрецьких філософів і істориків: Арістотеля, Геродота, Плутарха.

 

 Аби привернути увагу до читання книжок, міські бібліотеки Дніпра об’єднались з музеєм «Машини часу» та запустили проєкт “BIBLIOBUS”: перезавантаження». Головною родзинкою є ретроавтомобіль, який розташовують перед входом до бібліотек. У салоні відтворюють атмосферу 80-х років з предметами тих часів: фотоапарати, листи написані рукою, елементи одягу, і звісно ж книги. З 24 вересня по 8 жовтня 2021 року проєкт “BIBLIOBUS”: перезавантаження» діє у бібліотеці-філії №17 за адресою вул.Б.Хмельницького, 2 (поряд з ДВПУБ).