Пам'ятка для батьків щодо попередження дитячої агресії

1. Постарайтеся зберегти у своїй родині атмосферу відкритості і довіри.

2. Не давайте своїй дитині незбутніх обіцянок, не вселяйте незбутніх надій.

3. Не ставте своїй дитині яких би те не було умов.

4. Будьте тактовні в прояві мір впливу на дитину.

5. Не карайте своєї дитини за те, що дозволяєте робити собі.

6. Не змінюйте своїм вимогам стосовно дитини в угоду чому-небудь.

7. Не шантажуйте дитини своїми відносинами один з одним.

8. Не бійтеся поділитися з дитиною своїми почуттями і слабкостями.

9. Не ставте свої відносини з власною дитиною в залежність від його навчальних успіхів.

10. Пам’ятайте, що дитина - це втілена можливість!

Скористайтеся цією можливістю так, щоб вона була реалізована в повній мірі!Десять порад батькам

Як розібратися в навчальних проблемах дитини? Вони так різноманітні, що часом це важко зробити навіть фахівцю. Ще складніше - педагогу. Часто не вистачає терпіння і розуміння батькам. Але більше за все страждає від них підліток! Що ж можуть зробити батьки, якщо навчальні труднощі все-таки з'явилися?

Перше - не розглядайте виниклі навчальні труднощі як особисту трагедію, не зневіряйтеся і, головне, намагайтеся не показати свого засмучення і невдоволення. Пам’ятайте: ваша головна задача - допомогти дитині. Тому приймайте і любіть його таким, який він є, тоді і йому буде легше.

Друге - настройтеся і приготуйтеся до того, що на вас чекає тривала спільна робота з підлітком (одному йому не справитися зі своїми проблемами).

Третє - ваша головна допомога: підтримувати його впевненість у своїх силах, постаратися зняти з нього почуття напруги і провини за невдачі. Якщо ви зайняті своїми справами знаходите хвилинку, щоб запитати, як справи - це не допомога, а основа для виникнення нових проблем.

Четверте - забудьте сакраментальну фразу: "Що ти сьогодні одержав?". Не жадайте від підлітка негайної розповіді про свої учнівські справи, особливо якщо він розстроєний чи засмучений. Залиште його в спокої, він розповість вам усе, якщо буде упевнений у вашій підтримці.

П'яте - не обговорюйте проблеми підлітка з викладачем у його присутності. Краще зробити це без нього. Ніколи не коріть, не лайте дитини, якщо поруч його одногрупниками чи друзі. Не варто підкреслювати успіхи інших, захоплюватися ними.

Шосте - цікавитися виконанням домашніх завдань випливає тільки тоді, коли ви постійно допомагаєте йому. При спільній роботі наберіться терпіння. Адже робота з подолання труднощів дуже стомлююча і вимагає уміння стримуватися, не підвищувати голосу, спокійно повторювати і пояснювати те саме кілька разів - без докорів і роздратування.

Сьоме - не вважайте соромним попросити викладача: запитувати дитину тільки тоді, коли вона сама цього хоче, не показувати усім його помилки, не підкреслювати невдачі. Постарайтеся знайти контакт із педагогом, адже підлітку потрібна допомога і підтримка по обидва боки.

Восьме - працюйте тільки на "позитивному підкріпленні". При невдачах підбадьорте, підтримайте, а будь-який, навіть самий маленький успіх підкресліть. Найважливіше при наданні допомоги - це винагорода за працю підлітка, причому не тільки на словах.

Дев'яте - але дуже важливе! – дітям з проблемами навчання необхідний розміряний і чіткий режим дня. Треба не забувати: такі підлітки зазвичай неспокійні, незібрані, а виходить, дотримуватись режиму їм зовсім не просто.

Десяте, і останнє - своєчасність і правильність ужитих заходів значно підвищує шанси на успіх. Тому, якщо у вас є можливість, обов'язково проконсультуйте підлітка у фахівців. І виконуйте всі рекомендації!