Символи Дніпровського вищого професійного училища будівництва - невід'ємні атрибути одного з найстаріших навчальних закладів Дніпропетровського регіону, що відбивають професійні, культурні, духовно-моральні цінності учнів і педагогічного колективу, традиції і досвід навчального закладу.


Емблема навчального закладу

Емблема училища символізує статус навчального закладу, його спільність з історією регіону і країни. Емблема складається з двох прямокутників, сполучених з овалом.

У верхній частині зелених прямокутників - абревіатура навчального закладу буквами білого кольору.

Овал усередині емблеми означає гармонію навчального закладу з навколишнім світом, захищеність. Колір овалу - білий, він виражає гідність учнівського співтовариства, його прагнення до прогресу, співробітництва, послідовність розвитку і наступність традицій.

У центрі овалу - зображення будівельних інструментів і баштового крана на тлі багатоповерхових будинків, що символізують профіль навчального закладу, порядок, працьовитість, організованість.Прапор навчального закладу

Прапор училища - прямокутне полотнище "золотого перетину" (співвідношення висоти до довжини - 2:3) ясно-зеленого кольору. Колір символізує перспективу розвитку, знання і добру волю.

Основні елементи прапора - емблема училища в центральній частині прапора висотою 1:2 до висоти полотнища; повна назва навчального закладу, розміщена в два рядки у верхній частині прапора рубленим шрифтом білого кольору.Гімн навчального закладу

Слова О. Ф. Жарова

Славу Україні піднесеш

Так велично світиться будова,
Що на лівім березі Дніпра.
І сюди усміхнена, бідова
Працьовита входить дітвора.

Приспів:
Наше рідне професійне,
Ти відмінних будівельників даєш.
Їхнім розумом, ділами
В світі славу України піднесеш.


На нові будови, як на свято,
Вийдуть штукатури й столяри,
Маляри і зварники завзяті
Посміхнуться радісно згори

Приспів

Гарних справ задумано чимало.
Йде у нас робота повсякчас.
І спеціалістів екстра-класу
Знаємо, готують лиш у нас.

Приспів

Колектив тут особливий, дружний,
Що прямує вперто до мети.
Зможемо зі стасусом солідним
В Україні до висот дійти.

Приспів