Вагомою складовою морального виховання учнівської молоді є військово-патріотичне виховання, головна мета якого - усебічний і гармонійний розвиток учнів, готових у будь-який момент стати на захист своєї Батьківщини, свого народу, його свободи, мови та культури.

Ветерани війни – постійні гості училища, присутні на урочистих заходах, присвячених знаменним історичним датам. Традиційними в закладі стали зустрічі із ветеранами Другої світової війни, передовиками виробництва, конкурси військово-патріотичної пісні.

Щороку, в день виводу Радянських військ із Афганістану біля бюста на фасаді училища Ю. Повстянку, випускнику 1981 року, що героїчно загинув в бою, проходить мітинг. У мітингу беруть активну участь представники Індустріального райвиконкому, ради ветеранів Афганістану, учасники Другої світової війни, товариші, близькі Юрія, весь педагогічний колектив і учні училища.

Подвиг Ю. Повстянка та інших воїнів – інтернаціоналістів знайшов відображення на стендах музею ДВПУБ бойової слави військових будівельників. Перейти до музею.

У наш час багато патріотів нашої держави воюють у зоні АТО, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників Вітчизни в училищі постійно проводяться зустрічі з воїнами АТО, на яких вони розповідають про свій бойовий шлях, побратимів і службу в лавах Збройних Сил України.

Команда училища щорічно бере участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Джура», яка є заходом на засадах традицій українського козацтва та козацько-лицарської духовності. Це головні козацькі змагання року з наступних видів: «Візитка», «Відун», «Рятівник», «Стрільба», Стройова підготовка», «Смуга перешкод».